Hrvatski nogometni kup u Švicarskoj: NK Croatia upisala treću pobjedu za prvo mjesto u skupini

Croatia Zürich ostvarila treću pobjedu u kupuOdigrana je i treća kvalifikacijska utakmica u grupi „C“ između NK Croatie i NK Hajduka. Uspješnija je bila NK Croatia, koja je upisala i treću pobjedu te kao prvoplasirana momčad vjerojatno ide u polufinale hrvatskog kupa

NK Croatia Zürich – NK Hajduk Zürich 4:1 (1:0)

U trećoj kvalifikacijskoj utakmici hrvatskonogometnog kupa u Švicarskoj, NK Croatia Zürich kao domaćin utakmice nadigrala je momčad NK Hajduk Zürich i tom pobjedom zasjela na prvo mjesto u skupini, koje vodi u polufinale hrvatskog kupa u Švicarskoj.

NK Croatia je u 24. minuti utakmice prvi puta probila obranu NK Hajduka i uslijed komešanja pred vratima vratara Hajduka Puha, Kristijana Krstić pogađa za vodstvo Croatije. Prvo poluvrijeme privedeno je mirno kraju, a NK Hajduk nije uspio ugroziti mrežu vratara Croatije Giuliana Škare.

U drugom poluvremenu NK Croatija je imala utakmicu pod kontrolom i za samo šest minuta igre dolazi do povećanja vodstva preko Ivana Zubonje. Tri minute kasnije igrač Hajduka ruši napadača Croatije i sudac pokazuje na bijelu točku, siguran u izvođenju je Marijan Šišić, koji loptu šalje u desni vratarev kut. Samo dvije minute kasnije nakon jedanaesterca za Croatiju, napadač Hajduka Hrvoje Pavlović postiže pogodak i umanjuje vodstvo domaćina.

Utakmica se nastavila laganim tempom dalje, sa obje strane je bilo nekoliko napetih situacija pred vratima, no nije bilo realizacije pogodaka sve do 90. minute kada trener i igrač Stanislav Blažanović trese mrežu NK Hajduka za konačnih 4:1.

Nakon utakmice NK Croatia je ugostila igrače Hajduka u restoranu Juchhof 1., gdje se uz večeru i piće nastavilo ugodno druženje dvaju prijateljskih klubova iz Zürich-a. Dogovorene su i neke buduće prijateljske utakmice i druženja.

Sastav NK Croatia Zürich: Giuliano Škara, Pero Zovko, Ivan Dukić, Marijan Šišić, Andrea Krstić, Marin Hrkač, Danijel Komin, Stjepan Laštro (C), Stanislav Blažanović, Nicola Petrlić

Još su igrali: Davor Crnković, Ivan Zubonja, Daniel Petković, Ivan Knežević i Frano Dukić

Treneri: Stanislav Blažanović i Dario Perković (dopredsjednik kluba)

Sastav NK Hajduk Zürich: Boris Puh, Ismail Osmani, Dino Krišto, Josip Krišto, Niko Vrkić, Josip Vrkić, Franjo Vukadin, Mate Žugo (C), Šimun Gazilj, Hrvoje Pavlović

Još su igrali: Mario Papić, Domagoj Baran, Marin Lasić, Ilija Kaurinović i Krešimir Stanić

Treneri: Krešimir Stanić (predsjednik kluba) i Siniša Kovačević